Aktuality - VietnamTravel

18.5.2023

Po jednom dni volna, opět vyjíždím na 16 dní s klienty. Po tuto dobu prosím o trpělivost s odpovědi na Vaše emaily. Děkuji za pochopení.

 

1.5.2023

V nočních hodinách 27.4. jsem skončil s klienty a čekali mi dva dny volna. Alespoň tak nějak jsem si to představoval... Jenže bylo všechno jinak. 28.4. jsem narychlo řešil víza jednoho z klientů kteří měli přijet 30.4. To se nakonec povedlo a aktuálně už jsou u nás doma. Následující den - 29.4.2023 v noci se přes nás přehnalo tornádo. Díky bohu je náš pozemek chráněný domy pod námi a proto u nás byly škody minimální. Odneslo to pouze pár stromů a větví. Bohužel kompletně celá úroda rýže zničena... a to se za necelý měsíc měla sklízet. Ještě 30.4. ráno (před odjezdem pro nové klienty) jsme likvidovali škody.

Dnes vyřážím s klienty na 12 dní směr sever.

 

59 

 

60

 

61

 

 

11.3.2023

Pět dnů volna uteklo jako voda. Za malou chvíli jedu na letiště pro novou skupinu... tentokrád pojedeme 17 dní severním Vietnamem. Hurá za dalším dobrodružstvím!!! :)

 

16.2.2023

Zítra ráno přelétám do Saigonu. 18.2. by mělo dorazit auto (jede na kamionu) a od 19.2. budu víceméně s klienty stále někde na cestech až do konce května...

HURÁ ZA DOBRODRUŽSTVÍM !!!

 

26.1.2023

Chúc mừng năm mới Tết Quý Mão 2023 - năm con Mèo.

Šťastný nový rok, lunární nový rok 2023 - rok kočky.

Pokaždé jsou tyto dny náročné (desítky návštěv, maraton v jídle a hlavně v pití...), ale připadá mi, že je to rok od roku náročnější... Asi to bude věkem!!!

Mimochodem víte jak to s tou kočkou v lunárním kalendáři vzniklo? Ve starým čínským horoskopu se používal pro králíka/zajíce znak, co se vyslovuje "mao" (akorát jiným tónem než "mao", co znamená kočka). Při přepisu do vietnamštiny se z toho udělalo "mèo". Od ty doby má zbytek JV Asie králíka/zajíce a pouze Vietnam má kočku.

V Číně prý existuje historka o tom, že kočka s myší byli kamarádi, ale protože myš zapomněla kočku ráno vzbudit, když se dělala registrace zvířat do horoskopu, tak proto kočka v horoskopu není. Kočka se naštvala a od té doby chytají kočky myši...

 

58

 

18.1.2023

Zatímco v ČR před pár dny proběhlo první kolo prezidentské volby, tady u nás národní shromáždění odvolalo prezidenta Nguyen Xuan Phuca, kterého do nové prezidentské volby bude zastupovat víceprezidentka Vo Thi Xuan.

 

1.11.2023

Do nového roku 2023 přejeme všem hodně zdraví, štěstí a celkové pohody! :)

Jirka, Huong, LiLi a Danny.

 

18.1.2023

Zatímco v ČR před pár dny proběhlo první kolo prezidentské volby, tady u nás národní shromáždění odvolalo prezidenta Nguyen Xuan Phuca, kterého do nové prezidentské volby bude zastupovat víceprezidentka Vo Thi Xuan.