Archiv novinek 2010 - VietnamTravel

24.12.2010

Krásné prožití vánočních svátků, a pohodový vstup do nového roku 2011.


07.12.2010

Finišuji s přípravou nabídek, a v hlavě se mi (mimo jiné) honí ještě jedna myšlenka. Brzy se dozvíte o co se jedná ... :). Musím to nejprvé řádně promyslet.

Mám rozděláno několik nových článků, a v sobotu jdu natáčet svatbu. I ze svatby připravím krátké video a pár vět. Vrátím se v několika příspěvcích k Filipínám a Hong Kongu. Dostal jsem také jednu zajímavou (ale na druhou stranu šílenou) nabídku,  kterou důkladně zvažuji. Jedná se o něco tak intimně osobního, že jsem poprvé za celý Vietnam znejistil, a nechal si dobu na rozmyšlenou.

Je toho hodně, zbývá jen jediné, čas.

Slibuji, že se v tomto týdnu pokusím polepšit, a pár nových věcí na stránky přidám.

Musím vám přeci trochu odlechčit od předvánočního shonu a reklam na všemožné slevy a nákupy. Od pečení a všeho dalšího co k vánocům neodmyslitelně "patří".

V neposlední řadě trochu zahřát (pohledem na fotky) od sněhu a zimy. :)


30.11.2010

Našel jsem na internetu jedno video, o kterém si myslím, že stojí za shlédnutí. Jeho děj se sice odehrál před mnoha lety, ale ....

video


28.11.2010

MP3 přehrávač

Podařilo se mi konečně zprovoznit přehrávač hudby. Dal jsem do něj zkušebně dvě hudební nahrávky. Postupně dohraji playlist, kde bude vše přehledně rozděleno do kategorií apod.

Pod přehrávačem je tlačítko PopUp MP3 Player. Po kliknutí na něj se přehrávač otevře ve vlastním okně, což umožňuje poslouchat skladbu nezávisle na prohlížené www stránce - a to jak na webu vietnamtravel.cz, tak samozřejmě i na všech dalších stránkách www.


26.11.2010

Přidal jsem přehrávač MP3. Důvod byl jednoduchý. Mám několik záznamů etnické hudby a nespočet songů POP Music Vietnam. Pokusím se během několika dní nějaké záznamy publikovat. Snad to bude někoho zajímat... :)

Mám již kompletní podklady pro nové nabídky. Konkretně se jedná o Filipíny a Laos.

Připravuji nabídku i speciálních tours - Birdwatching, Primáti, a mořský rybolov. Během víkendu vše zpracuji a publikuji.


19.11.2010

Poslední dny nemám na web moc času. Vyjednávám na všech frontách, bohužel ve Vietnamu je všechno tak trochu na dlouhé lokty a tak nějak - a story for a long time.

Zbývá jen jediná možnost - obrnět se železnou trpělivostí a pak už jen děj se vůle boží...

Pěkný a příjemný víkend všem :)


13.11.2010

Opět jsem provedl pár drobných úprav webu (logo,fotogalerie, a modul mapa návštěvníků). Bohužel mám poslední dny poněkud více pracovních poviností, a tak na psaní moc času nezbývá. Nicméně mám rozděláno několik článků. Jeden z nich se týká nepříjemné příhody z předvčerejšího dne, a ještě zvažuji, zda ho vůbec uveřejním. Během dneška se pokusím částečně napravit resty. :)


8.11.2010

Konečně jsem se dočkal podpory od admina. Prozatím jsem zprovoznil fotogalerii a upravil úvodníky ke článkům. Během dneška již vložím jeden článek :).


31.10.2010

Provedl jsem opět pár kosmetických úprav, a přidal nabídku plánovaných cest. Během pár dní bude nabídka ucelena. Přidal jsem prezentaci Laos. Nejedná se o nic nového. Spíše se jedná o upgrade staré prezentace ze serveru vimeo.com. Opět jsem zvolil Full HD 1080p. :) Upozorňuji, že většin foto je pořízena za jízdy z autobusu.


28.10.2010

Provedl jsem několik úprav designu, nicméně stále čekám na pomoc technické podpory.

Našel jsem výhodnou cenu letenek do Hanoje na měsíc prosinec (viz. levý sloupec). Včera jem také přidal jedno takové roztřesené video z jízdy po Haonoi. Podotýkám, že je poněkud delší. Když jsem si ho pustil na laptopu a uslyšel se, tak jsem vážně zvažoval, zda vůbec video na stránky vložit. Nakonec jsem ho vložil. Snad se nebudete nudit. Naoplátku slibuji, že jen těžko při něm usnete (již zmíněný třes a hlavně můj "šílený" hlasový doprovod).

Pokud se mi dnes podaří nahrát na YouTube prezentaci, tak se ještě večer objeví na www. Je to první pokus o FULL HD 1080p. Uvidíte sami jak se povedla :). Konkretně se jedná o prezentaci z Ha Long.


27.10.2010

Mám připraveno několik nových aktualizací, ale bohužel je nemohu vložit na www. Čekám na technickou podporu webu. Důvodem je neodkladné přeinstalování stránek. Nic hrozného se neděje, ale pokud bych nyní něco vložil nebo upravil, musel bych to po dvou dnech dělat znovu. Během dneška mám přislíbenou pomoc a od zítřka (pokud vše půjde tak jak má), by se měl web rozjet naplno.


24.10.2010

Dobrý den,

dovolte abych Vás přivítal na mém novém webu vietnamtravel.cz. Konečně se mi podařilo částečně zprovoznit nový web s placeným hostingem. Nedostanu se tím pádem do podobných problemů (nedostatek místa, reklama apod.), které jsem měl na svém starém blogu.

Bohužel se mi ještě nepodařilo odstranit některé nedostatky:

1) Na titulní straně se nezobrazují náhledové fotografie u úvodníků k článkům.

2) Fotogalerie ještě není nainstalovaná

3) Překladač stránek jsem ještě nezprovoznil

4) Mapy jsem ještě nepřipravil k prezentování

5) Nějaké kosmetické doplňky jako jsou např. lišty, odsazení apod.

Nicmeně nespustil bych stránky nikdy, a tak jsem se rozhodl i přes tyto nedodělky spustit www ve zkušební verzi. Zbytek věcí dodělám nějak za provozu. :)

Co web přinese nového?

Nový web přináší kromě nového vzhledu i některá vylepšení. V prvé řadě stojí za zmínku velikost fotografií z původních 430 x 300 na současných 645 x 430 jak ve článcích, tak v galerii (v posledním přidaném článku se můžete podívat jak to asi bude vypadat). V druhé řadě vložení všech videí do samostatné sekce "Video". Podobně je to i s prezentací, která má taktéž svojí složku "Prezentace". Obě najdete v horním menu. Dále najdete v pravém horním rohu dvě tlačítka + - . Neslouží k ničemu jinému, než k zvětšení psaného textu na celém webu (nemění se velikost v popiskách templates viz. menu, názvy modulů apod.). Možná maličkost, ale pro ty z Vás kteří mají problém s titěrným textem na svých monitorech, možná šikovná věcička. Templates má vylepšený system vyhledávání (horní menu Search...). Vyhledávání na webu by tímto mělo být příjemnější, a co hlavně - přesnější. V baneru s nabídkou uvidíte datum "Poslední aktualizece". Zobrazuje jakoukoliv změnu na webu (články, foto, video apod.). Z těch méně důležitých, spíše doplňkových věcí bych se zmínil o baneru "Počasí", kde můžete vidět jaké klima právě v danou chvíli je v místě mého bydliště ve městě Thai Nguyen. Baner "Maps" by měl obsahovat turistické mapy Vietnamu. Sám dobře vím, jak složité je turistickou mapu zde zakoupit. Zní to možná poněkud divně, ale je to takřka nemožné. Baner "Sociální síť" ,asi není třeba více představovat. Zbývá ikona anglické vlaječky. To je Google Translate. Přeloží (samozřejmě v uvozovkách) stránky do Anglického jazyka.

PS: V dolní liště se můžete podívat kolik lidí web před Vámi již navštívilo :).

Ostatní logika webu je shodná s blogem vietnamtravel.webnode.cz.

Veškeré články z blogu jsou přesunuty na nový web. Omluvte prosím jejich možné nekorektní zobrazení.

Pevně věřím, že se Vám nový vzhled bude líbit, a že se budete čas od času na vietnamtravel.cz vracet.

Prosím omluvte možné chyby, které vždy spuštění nového webu chtě nechtě provázejí. Pokud objevíte jakoukoliv chybu, případně máte nápad na vylepšení, doplnění apod., budu moc rád, když mi budete kontaktovat.

V neposlední řadě bych rád poděkoval Radkovi Bachovi. Bez jeho ochoty by webhosting s doménou neexistoval.

Přeji příjemné chvíle strávené navietnamtravel.cz.  Jiří Zajíc


19.10.2010

Pracuji na novém webu.

Můj přítel požádal - kde nalézt Viagra České? A pak dostal odpověď od prvního pultu, že tento lék se prodává na internetových lékárnách. Tento způsob nákupu pro všechny, i ty líné pánové.