Archiv novinek 2022 - VietnamTravel

24.12.2022

Přeji Vám krásné prožití vánočních svátků!

 

5.12.2022

Jsem po více jak měsíci na pár dní zpátky doma. Pokud jsem během listopadu náhodou zapomněl někomu odpovědět, nebo jsem přehlédl zprávu na některé z platforem, omlouvám se! Vše během několika málo dní napravím.

 

3.11.2022

Do 30.11. jsem s klienty. V případě dotazů prosím o kontaktování přes email - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

18.9.2022

Neděle dopoledne... Danny je doma a jako vždycky chytá ryby. Za půl hodiny 7 kousků... :)

 

 

6.9.2022

Vedra stále neustupují a ryby se v rybníce opět dusí. Proto jsme dneska zajeli pro nové okysličovací čerpadlo. Snad už bude tento problém vyřešený... :)

 

57

 

4.9.2022

Mám za sebou hodně náročný týden. Nejdříve dva dny na pohřbu a následně na den vietnamské nezávislosti (2.9.1945), k nám přijela na dva dny část rodiny. A protože jich bylo celkem hodně - 30 lidí, tak přijeli autobusem. Přičteme li k tomu naší stranu - 17 lidí a nějaký ten host k tomu, tak nás bylo přes padesát... bylo to neskutečný masakr! Až se za den, dva srovnám tak o tom napíši report.
PS: Zjistil jsem, že se v našem bungalovu vyspí třicet lidí. Tzn., že k nám můžu pořádat autobusové zájezdy... :)

 

55

 

56

 

26.8.2022

Tak už zase plaveme...
24 hodin v kuse vydatně prší (monzun č.3) , vichr a 18 hodin bez proudu. Kopeme strouhy, čistíme koryta, odtok a pořád dokola.

Vypadá to na hezký víkend.

 

 

20.8.2022

54

 

Je tomu více jak 14 dní co jsem dokončil s klienty tak trochu odlišnou cestu severním Vietnamem. Hlavním důvodem proč tomu tak bylo, byl věkový rozestup účastníků (10-63 let) společně s individuálními prioritami jednotlivých členů skupiny. Zdali se mi to povedlo, můžete posoudit zde (Kaplanovi a Zimovi) :)
Den před odjezdem jsem dostal dotaz, zdali byli něčím výjimečný. Na první dobrou jsem odpověděl, že jsou vlastně první větší skupina po Covidové době. S odstupem pár dní jsem si teprve uvědomil, že byli odlišný hned v několika ohledech. Opomenuli, že byli skvělí, tak byli zároveň největší skupinou, kterou jsem vezl v jedné Toyotě. Ano, měl jsem větší skupiny, dokonce hned několik najednou, ale pokaždé bylo více aut, případně dodávek. Ford Tranzit jme využili pouze pro příjezd/odjezd k nám domů. Přeci jenom kufry na střeše auta s rizikem deště hned první den, by bylo trochu zbytečné. Pozn. Tahle varianta se ukázala jako dobrá volba, protože celou cestu z letiště lilo jako z konve. Zadruhé se v reálu ukázalo, že bez problémů v našem bungalovu ubytujeme 7 (případně i 8) lidí ve čtyřech manželských postelích. Zatřetí jsem si vyzkoušel kombinovanou variantu cesty. Přesněji řečeno jednodenní, ale také 2-4 denní cesty kombinované s 1-2 denním all inclusive relaxací u nás doma… :). Konečně za čtvrté jsme si v praxi úspěšně vyzkoušeli, zdali se dá trávit několika hodinový přejezd v počtu 7 klientů s příručními zavazadly v Toyotě LandCruiser. Ano a prý naprosto v pohodě!
Všechna tahle zjištění mě přivedla k myšlence, že bych mohl nabízet podobné služby v širším měřítku. A to nejen autem, ale případně i na motorkách (třeba i sami). K tomu je zapotřebí (krom jiného) jedna důležitá věc. Potenciální zájemci musí mít alespoň rámcovou představu, co vše je možné v nejbližším okolí (trip na jeden den) navštívit. To samé platí pro 2-3 denní cesty. Zajímavých míst je zde mnoho, ale na internetu o nich (zdali vůbec) nic moc nenajdete. Takže poslední dny trávím jízdou, focením a vymýšlením nejzajímavějších cest, jak se do takových míst co možná nejzajímavěji dostat. Už jich mám v nejbližším okolí zdokumentováno 6 a další čekají. Nikdo se nemusí bát, že nebude z čeho vybírat… :)
Každé pondělí na mém webu, FB vyjde právě jedno takové místo.

 

9.8.2022

Konečně jsem před malou chvílí vyzvedl počítač z opravy (klasika... vlhko společně s několikadenním nezapnutím udělá své) a mohu alespoň dodatečně poděkovat všem, kteří mi poslali přání k narozeninám.

Děkuji!!!

Jinak narozeninový den byl prakticky stejný jako každý jiný den. Jen s jedním rozdílem. Ráno jsem jel s Lili a Dannym do města vyzvednout opravený křovinořez a při té příležitosti jsem chtěl zajet na sobotní trh, kde lidé etnických menšin prodávají různé druhy stromů z džungle, orchideje, ptáky atd. Koupili jsme dva stromy, pár kytek a vyrazili za hlavním cílem dětí - za zmrzlinou. Ovšem v sobotním dopoledním trafiku za mnou nezbrzdilo jedno z aut a nahrnulo chudáka s novou malou Kiou pod našeho Landcruisera. S naším třítunovým autem s traverzou přímo pod nárazníkem a bytelným kusem železa tažného zařízem to ani nehlo. Bohužel ten za námi, který nic nezavinil, dopadl hodně špatně. Předek auta namaděru a ani zezadu na tom nebyl o moc lépé, protože ten co neubrzdil jel v LandRoveru... Nic, já vyřešil finanční situaci cashem přímo na místě a odjel domů. Je čekali s velkou pravděpodobností mnohem větší problémy.
Odpoledne přišli děti na plavání a ugrilovat rybu. Rozkaz jsem splnil a tím skončil můj narozeninový den s hrůzostrašnou číslicí 47.

 

53

 

7.7.2022

Dneska jsem přidal na stránky feedback o klienta a při té příležitosti jsem si vzpomněl, že jsme mimo jiné také natáčeli krátký klip (no, krátký sice je, ale natáčeli jsme ho celé dopoledne) pro jazykovou školu Easy Class Bắc Kạn.

PS: můžete si všimnout Honzovo bot... říkal jsem mu předem, aby si vzal do Vietnamu jenom nějaké gumové žabky/pantofle, sandály, a přijel v čem, přijel v kožených polobotkách. Tak jsme museli ještě před odjezdem u nás doma obětovat jedny erární pantofle a trochu je poupravit (zastříhnout, nastříhnout...) a jakou službu udělali 😉

 

Tady je výsledek. 

 

 

5.7.2022

Právě jsme se vrátili z rodinného výletu. Strávili jsme dva dny v horském letovisku Tam Đảo, které má díky své nadmořské výšce cca 1000 m.n.m. v letních měsících velice příjemné počasí. Další nespornou výhodou Tam Đảo je dojezdová vzdálenost. Od našeho baráku jsou to slabé dvě hodinky jízdy. Ovšem i tak krátký čas strávený v autě (z 80% po dálnici) stačil k tomu, aby jsem si užil 2x dvouhodinové zvracející představení čtyřech členů posádky. Do Toyoty se nás muselo nasoukakat deset plus zavazadla a jídlo (vejce, slepice, ovoce...). Zbytek rodiny se k nám připojil v poslední části cesty. Púvodně bylo v plánu pronajmout si celý dům s kompletním servisem a jídlem. Naštěstí z toho na poslední chvíli sešlo a pronajmuli jsme pouze dvoupatorový dům se dvěma bazeny (první a druhé patro pokoje a ve třetím patře terasa s kuchyní). Horská říčka protekající přímo pod barákem, slunečné počasí a parádní výhled byl příjemný bonus navíc. Jednoduše řečeno fajn strávené dva dny!!! 

 

52

 

8.6.2022

Lili má úspěšně za sebou pátou třídu. Musím jí pochválit protože se dostala do TOP 3 ve třídě (36 žáků). To jí zaručilo, že může od září nastoupit do nové školy! 

Poslední fotka s dnes již bývalou paní učitelkou. 

 

51

 

7.6.2022

Dneska je den s velkým D. Po 27 měsících prázdnin jedu poprvé pro klienty!

 

12.4.2022

Stal se zázrak!
Po více jak roce dneska šli naše děti do školy a do školky... :) Konečně budu mít čas a hlavně klid začít se věnovat práci na webu. Sláva, a snad to nedopadne jako před 14 dny, kdy sice školu otevřeli aby jí za další tři dny opět kvůli Covid zavřeli.

 

16.3.2022

Dnes začal Vietnam vydávat e-visa a vydal upřesňující informace ke vstupu.

Zásadní změna je v tom, že pro vstup do Vietnamu není povinná vakcinace.!!!

Další změny najdete zde

 

6.3.2022 

Naše aktuální covidová situace.

 

 

3.3.2022

50

 

Od 15.3.2022 se Vietnam po dvou letech uzavření opět otevírá cestovnímu ruchu!!!

Více informací zde

 

 

20.2.2022

 

Dneska - 20.2.2022 u nás padnul teplotní rekord letošní zimy. Dneska ráno 7°C, pocitově 6°C a v bytě 11°C. Do toho tři dny bez přestání prší. Zbává už jenom trochu a omrzne mi broskvoň... :) Takže vařicí oběd, trocha víc rýžové vodky a zavrtat se do postele... :D

 

49

 

 

19.2.2022

 

Tady už Vietnamky hrají kvalifikaci na FIFA Women's World Cup 2023.

 

 

 

6.2.2022

 

Happy Lunar New Year 2022 !!!

 

48

 

Upřímně si přeji, aby byl rok (ve znamení tygra) po všech stránkách rokem lepším, než rok minulý !!!

 

 

31.12.2021

Happy New Year 2022 !!!

 

47

 

Zatímco u Vás oslavy nového roku teprve začínají, my už jsme v roce 2022.
Popravdě jsem za to opravdu rád, protože uplynulý rok byl po všech stránkách, slušně řečeno, nedobrý...ale dost pesimistických řečí! ?
Přeji Vám všem v novém roce především zdraví, a aby byl rok 2022 zase zpátky rokem "normálním".
Užívejte !!! ?