Archiv novinek 2014 - VietnamTravel

 
5.11.2014

V novinách Mladá Fronta o mě vyšel krátký příspěvek. Děkuji tímto Radkovi Bachovi za podporu. Tento Radkovo počin není jediným. Zároveň je také člověkem, který od samého počátku vzniku webu VietnamTravel sponzoruje doménu a webhosting.

 

 

24.9.2014

Před několika málo dny, prošel naší oblastí tajfun. Během 60 hodin napršelo (dle zpráv z TV) 600mm srážek, a jeho síla a následky byly kruté. Lidské oběti (rodiny s malými dětmi) pod závalem bahna a sutě, zničení prakticky veškeré úrody včetně rýže, které byla jen několik málo týdnů před sklizní. Drobné hospodářské zvířectvo utopené, ryby odplaveny atd. V neposlední řadě všude půl metru bahna, popadané stromy, větve, kameny, a pochopitelně voda. Naštěstí kromě první informace - jsme všichni živí a relativně zdraví, vše ostatní postihlo i nás. Všechno zatopené a zavalené bahnem. Jak barák, tak zahrada, záhumenka, zvířectvo a rýžové pole. Čtyři dny bez proudu a bez pitné vody (kontaminovaná), bez ventilátorů s miliony komárů a 32°C v noci, a v neposlední řadě 2 dny odříznutí od okolního světa -  po příjezdové cestě projela řeka bahna, která nešla projít natož projet. Momentálně je žena s dcerou a beznohým tátou u jednoho z bratrů, a my všichni ostatní likvidujeme následky tajfunu. Dům už jsme odbahnili, a momentálně pokračujeme na polích - vykopat bahno, opravit hráze. Takže se vůbec nenudíme! Až se situace trochu uklidní a stabilizuje, pokusím se o sepsání několika málo řádků.

 

15.9.2014

Dnes odpoledne jsem přivezl ženu s tchyní zpátky z nemocnice domů. Sice bude ještě nějaký ten týden (měsíc) doléčovat, ale naštěstí už nemusí ležet v té "šílenosti". Nadruhou stranu, ať byla nemocnice jaká byla, ještě že byla! Velké díky za ní. lNikdy bych nevěřil, jaký je Tatanus svinstvo! Posledních 12 dní bylo jedněmi znejhorších, ketré jsem zažil. Výsledek je takový, že jsem zhubnul 6 kg (poprvé jsem od základky pod 70kg), a zestárnul jsem o dobrých 5 let. To ale vůbec nevadí - hlavně že všechno dobře dopadlo. :)

 

3.9.2014

Ráno jsem převezl ženu s mámou do nemocnice v Hanoji. Jedná se o Tetanus - proto ty křeče atd. Tady u nás ve špitále naznačovali, že to je tak 50 na 50... Risknul jsem to, a v křečích a s horečkou přes 40°C jsem je 3 hodiny převážel. Nemohu dočkat co to bude zase za palbu... No nic, hlavně aby to bylo s Huong co nejdříve OK ( i když mě straší, že to může trvat měsíce). Snad ne. Momentálně nic nestíhám, protože mám na krku Lili, švagrovou s dvěma malými dětmi (švagr jel na 14 dnů za prací), beznohýho  tátu, hospodářství a dělníky na stavbě. Tu jsem se snažil pozastavit, ale nejde to. Jsou totiž placený za metr práce hotov stavby... Do dvou dnů přijedou posily z rodiny a snad bude trochu volněji.

 

26.8.2014

Omlouvám se za několikadenní výpadek v aktualizaci stránek. Důvodem je svářečka pokrývačů, která nám způsobila paseku. Mj. spálila modem. Servisáci jej odmítají vyměnit dokud svářečka nezmizí z domu - vše by se opakovalo. Takže momentálně aktualizuji přes mobil, a ještě minimálně další 1-2 dny tomu nebude jinak. Děkuji za pochopení.

 

15.8.2014

Zatímco přes den běhám po stavbě - stavíme domek, tak po nocích pro změnu dodělávám nový web. Jak se tak probírám stovkami fotek a článků, zjišťuji, že je to celé tak nějak nad moje síly. Taky se nestačím divit, co jsem za pár let stačil vyplodit za ... raději nekomentuji! Nicméně je zajímavý pozorovat, jak se za ty roky měnil jak obsah, tak velikost webu a  fotek (od původních 480px na dnešních 1200px). Ale nejen to. Pozoruji  jak se vyvíjely moje názory, můj osobní život, a v neposlední řadě i moje vizáž - je to dobré, jsem stále krásnější.... :D. No nic, jdu pokračovat, aby byl nový web co nejdříve funkční.

 

6.8.2014

Bylo pro mě velkým a zároveň velmi příjemným překvapením, kolik z Vás mě poslalo email, zprávu... k narozeninám :). Snažil jsem se odpovídat individuálně, ale brzy jsem to vzdal - jen emailů přišlo přes 250...

Tímto všem mnohokrát děkuji !!!

 

1.8.2014

Důležité upozornění!

Bohužel se množí případy, že zprávy odeslané přes web (formulář níže) ne vždy odesílají dále na můj email !!! Proto prosím případné zájemce, že pokud neobdrží mojí odpověď do 2-3 dnů, aby mě opětovně kontaktovali s dotazem (nebo rovnou) na email jirkakdyne(@)gmail.com - bez uvozovek jedná se ochranu proti spamu. Problémy vyřeší nový web, který bude v brzké době uveden do provozu. Děkuji za pochopení.

 

 29.7.2014

Původně jsem chtěl počkat s přerozdělováním fotografií do jednotlivých kategorií až s příchodem nového webu, jenže to bych taky mohl čekat věčně. Bohužel! Ze strany IT specialisty se práce na nových stránkách vůbec nehýbe. Takže jsem začal s drobnými změnami upravovat a přerozdělovat FOTOGALERII již nyní. Prozatím jsem sekci FreeTime přejmenoval na Nature, a fotky z kategorie jsem přerozdělil do nových podkategorií témat/žánrů/druhů. Stále čekám s přidáváním nových článků, protože se mě je nechce za pár dnů opět články předělávat. Ovšem jestli se během tohoto týdne na přípravě nového webu nepohnou ledy, tak začnu články přidávat. A to i za cenu výše popsaných problémů.

 

10.7.2014

Omlouvám se za momentální neaktualizaci webu. Důvodem je kompletní přestavba www.vietnamtravel.cz. Drtivá většina práce s tímto spojená leží na programátorech, kteří mě přislíbili, že do konce tohoto týdne by mělo být vše hotové. Pokud nebudou větší problémy, hned začátkem příštího týdne budou stránky vypadat úplně jinak. Konečně budu moci  přidat některý z nových článků, doplnit nové nabídky a fotografie, které mám pro Vás již přichystané.

Děkuji za pochopení.

 

25.6.2014

Krátký mikropříběh z dnešního večera.

Hráli jsme si s Lili "na babu" a pak jsme se šli osprchovat. Cachtáme se, blbneme, aniž bychom tušili co je kousek vedle nás na stěně. Stonoha, která byla schována pod bambusovým roštem, a voda ze sprchy jí vyhnala. Když jsme skončili s koupáním, tak jsem při oblékání zahlídl stonohu na zdi. ani jsme se neoblékli a byli jsme s "koupelny" venku. A začala operace viz. foto. Mámě se do akce moc nechtělo, ale touha po potencionálním léku (nakládají se do vodky, a odluh se používá jako lék - potírání), byla silnější. Jenže na to musí být jedinec živí - mrtví nemá žádnou cenu! Nakonec jsme jí po půl hodině ve třech udolovali, a momentálně už čeká v mé odchytové krabičce (kterou jsme mimochodem skoro zničili šoupáním o betonovou omítku) na zítřek, až máma koupí rýžovou vodku. Ovšem jak jí dostaneme za živa do flašky, netuším... O tom co tyhle bestie dovedou, jsou na You Tube desítky videí. Myslím si, že po shlédnutí alespoň jednoho z nich, se člověku udělá poněkud nevolněji. :)

 

Já s úlovkem.

 

24.6.2014

Odpoledne jsem se vrátil z horského lesa, kde jsme se tři dny pokoušeli najít endemické žabky rodu Theloderma corticale. Bylo to krásné, ale hodně náročné - viz. fotka. Přivezl jsem si domů kromě šrámů, seštípaného těla, a také  jsem chudší o nějaký ten ml krve (pijavice), hlavně mnoho zážitků a fotek. Až se trochu zmotořím, tak se pokusím vše přiblížit a shrnout v článku. A to hlavní na závěr. Žáby jsme ani na druhý pokus nenašli. Což je na jednu stranu dobře, protože máme důvod se na místo minimálně jednou vrátit... :)

 

Ještě po 4 dnech si nesu vzpomínky.... :)

 

18.6.2014

Jsem zpátky doma, a všechno klaplo přesně podle plánu. Jednalo se o moje možná vůbec nejkrásnější potápění, protože tak blízko žralokům, jsem ještě nikdy nebyl. Tak blizoučko, že chvílemi jsem měl svírání žaludku. Přeci jenom dva metry vypadají pod vodou trochu větší... :). Pro příště se budu muset vyzbrojit nějakou podvodní fotografickou technikou. Za žábami jsme vyjeli, ale nedojeli. Díky silnému dešti, a potažmo bahnitým cestám, nešlo dojet ani na základnu. Jak to asi vypadalo v kopcích horské džungle, se nemá smysl rozepisovat. Tak snad o víkendu.

 

16.6.2014

Čeká mě celkem zajímavý týden. Právě jsem 300 km jižně pod Nha Trang, a za necelou hodinu vyrážíme na moře - viz foto. Moře by mělo být následujících 18 hodin bez vln s dobrou viditelností. Co víc si přát. Naším cílem jsou žraloci, konkrétně Žralok spanilý (Carcharhinus amblyrhynchos). Podle zpráv by ve skupině měli být jedinci kolem 2,5 metru délky. Uvidíme... :). Pokud se neutopím, a nebo mě něco nesežere, tak zítra odpoledne po přílletu zpátky do Hanoe, bych měl jet s kolegy z univerzity na 2-3 dny na sever do horských lesů. Tam minulý týden našli místní několik jedinců endemických žab rodu Theloderma corticale. Pokud se nepokazí počasí, a zejména pokud se informace ukáží jako pravdivé, bude to pro mě obrovský zážitek.

 

Theloderma corticale. Zdroj internet.

 

3.6.2014

Naštěstí se podobné případy nestávají často, ale uvedu jeden příklad za včechny z minulého týdne. S posledními klienty jsem končil na jihu země, a protože jsem měl nové lidi za 10 dní vyzvedávat v Hanoji, nezbývalo mi, než přejet celý Vietnam naprázdno. To jsou vícenáklady, které k této práci chtě - nechtě patří. Po příjezdu na sever, jsem se dozvěděl, že se jejich datum příletu (z důvodu pracovních povinností) o 14 dní posouvá. Neměl jsem z toho velkou radost už jen proto, že jsem kvůli časovému presu odmítl jednu zakázku z jihu do středního Vietnamu. Nevadí, i tohle se může přihodit. Čekal jsem dva týdny (do 1.6.2014), kdy měli konečně klienti přiletět. Mimochodem během této doby jsem odmítl další klienty. Prvního června pochopitelně nikdo nepřiletěl, a stejně tak od té doby nikdo z nich nereagoval na moje zprávy. Tak to zkrátka chodí. Osobně to považuji za uzavřenou kapitolu a malé ponaučení pro příště. Bohužel i pro to, že přítelkyni (možná manželku) jednoho z účastníků, jsem tady jednou před lety měl...

PS: Dovedu pochopit ledacos. Nejde mi až tak moc o ztracený zisk a administrativní přípravu (mělo se jednat o spec. akci). Vadí mi, že jsem promarnil mnoho času, přišel o novou práci, a v neposlední řadě jsem jejich "rozmary" zaplatil ze svého. Nepochopím, proč nedali vědět s předstihem alespoň jednou větou ...sorry nepřijedeme. Museli to na 100% vědět! Tímto bych jim velice rád poděkoval a popřál, aby se ve svých bussinesech potkávali s podobnými případy co možná nejméně.

 

23.5.2014

Paráda! Je právě 11 hod. večer, a mě před malou chvílí přišla SMS s adresou, kde se zítra koná svatba mého kamaráda. Je to skoro 250 km a startuje se v 8.30. Tak to abych se pomalu hodil do "gala", a šel startovat auto.
Na druhou stranu je fakt, že je to kousek od zátoky Ha Long a vedro je jako blázen... Asi si udělám prima víkend.

 

22.5.2014

Pro všechny z Vás, kteří máte rádi fotografii a přírodu, VietnamTravel připravil tři nové cesty. Více informací najdete  v sekci nabídka.

 

18.5.2014

Děkuji mnohokrát rodině Karla Hirše za feedback - viz. link. To jsou právě ony drobné okamžiky, které mě dávají sílu a motivaci k dalším aktivitám. Bylo to s Vámi super! Ještě jednou dík a posílám pozdrav do Telče :).

 

11.5.2014

Tak se mi konečně podařilo po třech dnech (na dnešek v noci) dojet úspěšně domů :). Díky vedru se jednalo snad o můj nejhorší přejezd Vietnamu. Těšil jsem se, že se na severu trochu ochladím, ale bohužel je to tady ještě horší než na jihu. Jako malý bonus na přivítanou byl výpadek elektriky (od včerejší 23 hod. do 15 hod. dnešního dne). Bez ventilátorů naprostá paráda!!!

 

Aktuální teplota v domě je 36,2°C. V noci je to o trochu lepší, protože se tak o dva - tři stupně ochlazuje.

 

8.5.2014

Za poslední měsíc jsem společně s klienty najezdil více jak osm tisíc kilometrů, a za malou chvíli chvíli vyrážím sám na poslední úsek dlouhý necelé dva tisíce kilometrů k domovu. :)

 

14.4.2014

Dnes odjíždím na tři dny se dvěma ženami (už se opravdu těším) a hned potom jedu se čtyřčlenou rodinou (rodiče jsem tu již jednou měl) napříč Vietnamem. Plánovaný příjezd zpátky domů vidím tak nějak kolem 10.5.2014. Vezu si sebou notebook, takže pokud bude cestou něco zajímavého tak budu aktualizovat web :)

 

3.4.2014

Poslední dva týdny jsem strávil na severu se dvěma klienty (z nichž jeden byl se mnou již podruhé), a bylo to jedním slovem super! Přátelskou a uvolněnou amosféru nezastínila ani pokuta 70 USD za překročení rychlosti o 5km, a dokonce ani krádež rezervy v SaPa. Během 2600 km dlouhého tripu jsme projeli takměř vše, co může severní Vietnam nabídnout. V neposlední řadě se musím zmínit o tom, že jsem prolomil osobní rekord ve dvanácti dením maratónu počtu vypitých piv. :) Tímto bych rád poděkoval Milanovi a Zdeňkovi za prima strávený čas. Snad se Vám to také líbilo a příští rok do třetice naviděnou.

PS: Málem bych zapomněl na poděkování od Lili za gumovky s krtečkem :)

 

A taky jsme pomáhali - např. tady s opravou skejtu...

 

20.3.2014

Posledních čtrnáct dní bylo velmi náročných. Začalo to tím, že se rodině podařilo dostat tchána do nemocnice v Hanoi. Tím ale pozitiva skončila. Nastal kolotoč shánění všemožných papírů, přejezdů, střídání se v nemocnici jako pomocný personál, probdělé noci v zimě nemocničního pokoje, lží a nesplněných slibů atd. V neposlední řadě peněz (a ne malých). Výsledek je takový, že mu nohu nakonec stejně uřízli. Bohužel to zdaleka ještě neskončilo. Včera dopoledne jsem rodiče a švagra přivezl z Hanoi domů - na vykoupání a nafasování nezbytných věcí na další týdny. Odpoledne další přesun tentokráte do krajské nemocnice, kde ho odmítli přijmout na doporučení a papíry z Hanoe, a tak zase zpátky do Hanoe... Hrůza. Až to všechno skončí tak napíši článek.

Už se těším na zítra, až si od toho blázince na deset dní odpočinu někde v horách se staronovými klienty :).

 

V osm ráno jsem měl být v Hanoi a vyzvednout tchána - celé otázka na 3-4 hodiny. Trochu se to protáhlo, a nakonec jsme přijeli druhý den dopoledne... photo Iphone.

 

4.3.2014

Nestává se každý den, aby přicházely podobně pozitivní emaily. Dnes tomu tak bylo! V mojí momentální ne moc dobré rodinné situaci, o to více potěšil.

Děkuji ještě jednou Ondřejovi, Alexandře, Theodor Prokopovi a Arwen Anežce Synac za pochvalu. :)

 
21.2.2014

Na web jsem přidal novou nabídku, která je vůbec poprvé rozšířená o novou zemi - Čínu. Během následujících 14 dní přibude ještě jedna třítýdení nabídka Severní Laos - sevrní thajsko - jižní Čína - Severní Vietnam.

 

12.1.2014

Zítra a pozítří jsem s klienty, kteří i když sice žijí na druhé straně hranice (Nürnberg), je to jen kousek od mého rodného městečka. Takže se těším na setkání. :)

 

Můj přítel požádal - kde nalézt Viagra České? A pak dostal odpověď od prvního pultu, že tento lék se prodává na internetových lékárnách. Tento způsob nákupu pro všechny, i ty líné pánové.